ПОЛІЦІЯ РАДИТЬ, ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ

1. Спілкуйтеся з незнайомими людьми не більше хвилини-двох.
Якщо у людини є конкретне і чітке прохання, він озвучить його одразу. Якщо ж вам починають говорити фрази типу «послухайте, будь ласка», «приділіть мені декілька хвилин», «от, посудіть самі», відразу ж припиняйте розмову. Зазвичай, це початок обману.
2. Перевіряйте сумнівну інформацію перед тим, як відправити грошові кошти за не отриманий вами товар, особливо через інтернет мережу купівлі – продажу товарів «OLX».
3. Якщо вам телефонують нібито з поліції – передзвоніть у вказане відділення і перевірте інформацію (так само з лікарнями чи іншими закладами. ЗАПАМЯТАЙТЕ справжній лікар ніколи не буде обговорювати діагноз та лікування по телефону!!!). Запитайте невідомого щось особисте, наприклад, в яке місто він телефонує, як звати того, хто «потребує допомоги», скільки йому років тощо. Швидше за все, аферисти працюють навмання і так швидко не зорієнтуються. Просто кладуть слухавку. Це займе лічені хвилини, але збереже ваші кошти і нерви.
4. Якщо у двері вашого будинку подзвонив невідомий, не поспішайте відкривати їх, а поспілкуйтеся через закриті. Запам’ятайте, ніхто, навіть поліцейський,, не має права вимагати впустити його в будинок без згоди власника.
5. Якщо невідомий називається співробітником певної служби, вимагайте документи. Отримавши їх, неквапливо вивчіть, вдивляючись у кожну деталь. Якщо у вас є підозри, візьміть документ, закрийте двері і для перевірки зателефонуйте туди, звідки невідомий прийшов. «Справжній» буде довго обурюватися, але дочекається вас, а шахрай втече.

Увага Шахраї

Advertisements