За вчинений неповнолітньою дитиною злочин відповідають батьки

Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми завжди були важливими й актуальними. Щоб не допустити біди, батьки повинні цікавитись, з ким дружить дитина, чим захоплюється, де проводить вільний час, в якому вигляді та стані приходить додому, не дозволяти дитині пізно ввечері перебувати на вулиці, не допускати появи в оселі чужих речей, постійно цікавитись навчанням і поведінкою дитини в школі, допомагати вирішувати конфліктні ситуації порадою.

У випадках, коли батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (зокрема, за пропуски дітьми уроків без поважних причин), вони несуть відповідальність відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення дитиною віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення (розпивання пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв, куріння в громадських місцях, хуліганські дії) тягне за собою накладення штрафу на батьків від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми злочинів (таких як крадіжка, розбій, грабіж, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство, умисне тяжке тілесне ушкодження), відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неповнолітні, яким виповнилося шістнадцять років, за вчинені правопорушення та злочини підлягають адміністративній та кримінальній відповідальності.

Так, нещодавно в смт.Макошино двоє неповнолітніх місцевих жителів через решітку на вікні проникли в середину магазину та скоїли крадіжку грошових коштів та жувальних гумок.

IMG_9500.JPG

Крадіжка незначна, але за неї будуть відповідати батьки, так як діти не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

За даним фактом Менським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області відкрито кримінальне провадження за ст.185 ч.3 (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому).
Ведеться слідство.

Advertisements