ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ НЕ ВИГАДКА, А ЖОРСТОКА РЕАЛЬНІСТЬ

Торгівля людьми – серйозна соціальна проблема , що представляє небезпеку для фундаментальних прав людини: на життя , на свободу пересування , на те , щоб не зазнавати тортур . Торгівля людьми характерна для всіх країн – і економічно розвинених , і держав , що переживають перехідний політичний і економічний період , постраждалих від воєн і локальних конфліктів.
За даними Організації Об’єднаних Націй , жертвами торгівлі людьми щорічно стають 700 тисяч жінок , дітей і чоловіків. Торгівля людьми має характер організованої транснаціональної злочинності і за своєю прибутковістю не поступається наркоторгівлі і збуту зброї. Річний прибуток від торгівлі людьми становить близько 60 -ти мільярдів доларів США .
Торгівля людьми є сучасною формою рабства , жертви її часто піддаються таким жорстоким і тривалим фізичним і психічним мукам , що їх повна реабілітація стає скрутною.

f743797c889d6f9aed6024f50ea681e4
Як не стати жертвою торгівлі людьми ?
Уникайте спокусливих пропозицій випадкових або знайомих людей про роботу, навчання чи шлюб за кордоном. ні в якому разі не довіряйте нікому свої документи.
Як правило , пропозиції швидкого , легкого і великого заробітку не відповідають дійсності. Треба мислити реально.
Поцікавтеся , чи легальна діяльність фірм, що запрошують вас за кордон і посередників, що співпрацюють з ними на місці ( туристичних , шлюбних , з працевлаштування та з організації навчання) . Знайдіть в інтернеті адресу запрошуючої фірми .
Не беріть гроші в борг у сумнівних , малознайомих приватних осіб. Відразу обумовлюйте умови надання та повернення боргу.

Якщо ви збирається укласти договір про роботу або навчання за кордоном .
Якщо ви збираєтеся працювати або вчитися за кордоном , укладайте договір з організацією в представництві у вашій країні , а не після приїзду в іноземну державу .
Слід пам’ятати , що , звертаючись у фірму або агентство, що надає можливості навчання , працевлаштування , необхідно переконатися , що дана організація має ліцензію на відповідний вид діяльності і працює офіційно. Оригінал (а не копія) ліцензії повинен знаходитися на видному місці в офісі.
Подбайте про те , щоб договір був складений на рідній вам мові , щоб мати можливість зрозуміти всі деталі та умови . У ньому обов’язково повинні бути вказані : повна назва фірми , її адреса , телефон , ім’я роботодавця , назва і координати фірми посередника. Необхідно підписати два договори :
– З фірмою , яка працевлаштовує ;
– З роботодавцем , який зобов’язується прийняти на роботу в іншій країні.
Не підписуйте договір відразу . Візьміть його з собою , перечитайте в спокійній обстановці і покажіть його фахівцям .
Зверніть увагу на те , щоб умови вашої майбутньої роботи (навчання) , місце , час , розмір заробітної плати були чітко сформульовані і позначені. Так само зверніть увагу на умови медичного обслуговування , проживання , харчування.
Якщо умови договору вас не задовольняють , не підписуйте його .
Зверніть увагу на те , щоб договір був підписаний директором чи президентом фірми . Якщо ж договір підписаний виконуючою обов’язки особою , наприклад , заступником директора , віце -президентом або іншою людиною , вимагайте надати вам документи , що підтверджують правомочність підписання договору даними особами , наказ директора або президента , довіреність (з нотаріальним засвідченням та печаткою) .
Зробіть копію підписаного договору (бажано – всіх документів) і залиште її у рідних або близьких.
Працювати в іншій країні можна , тільки маючи трудову візу , не слід погоджуватися на пропозиції про нелегальну підробку, на поїздку по туристичній візі.
Рекомендується зробити копії загальногромадянського паспорта , закордонного паспорта , квитків і зберігати їх окремо від оригіналів . Необхідно залишити родичам повну інформацію про майбутнє місцезнаходження за кордоном , повідомити адресу і телефон фірми , що оформляла виїзд за кордон , а також прізвища та паспортні дані її керівників . Необхідно перед поїздкою придумати слово або фразу , яка означатиме , що ви в небезпеці і потребуєте допомоги . Бувають екстрені ситуації (у разі викрадення , насильницького утримання) , коли телефонна розмова проходить під контролем злочинців , і єдина можливість дати знати рідним, що вам потрібна допомога , – вставити кодову фразу. Це повинна бути дуже проста фраза , яка не викличе підозр у злочинців .
Також слід звертати увагу на невідповідність обіцяної заробітної плати (занадто висока) і тієї роботи , яку належить виконувати. Не слід погоджуватися на пропозиції про оплату проїзду, проживання , харчування з можливістю за все розплатитися на місці.
З особливою обережністю слід ставитися до оголошень такого змісту : «Робота для дівчат як офіціанток , танцівниць , стриптизерок і т. д. Професійна підготовка не потрібна . Проїзд , страховка , проживання оплачуються роботодавцем. Висока оплата» , а також до таких оголошеннях , де вказаний тільки номер мобільного телефону і немає телефону та адреси офісу фірми .
Знайдіть і запам’ятайте телефон та адресу консульства України на території приймаючої держави.

Як жертви можуть врятуватись ?

Якщо Ви підозрюєте , що ви самі , хтось із Ваших близьких , знайомих став жертвою торгівлі людьми , негайно повідомте родичам , в компетентні органи (консульство України , посольство України) , зверніться в поліцію !
В основному , жертви торгівлі людьми звільняються з рабського становища в результаті оперативних дій поліції , за допомогою сторонніх , або самостійно організувавши і здійснивши втечу .

Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, за допомогою звертайтеся до:
Відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області м.Чернігів, проспект Перемоги, 74, тел. 102, (0462)674-514.
Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) 527 (безкоштовно для дзвінків з мобільного), http://www.migrantinfo.org.ua
Чернігівського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді м.Чернігів, вул.Шевенка, 21, тел. (0462) 778-984.

Advertisements