На Чернігівщині тривають заходи спрямовані на стабілізацію криміногенної обстановки, реалізацію державної політики у сфері забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів держави і суспільства, протидії злочинності, а також виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки.

Протягом минулого року на Чернігівщині поліцією біло зареєстровано 146 фактів незаконного поводження зі зброєю, по 125 правопорушення особам повідомлено про підозру.
Поліцейськими області з незаконного обігу вилучено 52 одиниці вогнепальної зброї (в тому числі 2 одиниці автоматичної зброї, 4 гвинтівки, 18 пістолетів, 6 нарізних обрізів), 6,6 кг вибухівки, 25 гранат, 96 одиниць холодної зброї.
Уже в цьому році поліцією Чернігівщини зареєстровано 41 факт незаконного поводження зі зброєю, особам повідомлено про підозру по 24 правопорушеннях.
За два місяці вже цього року з незаконного обігу поліцейські вилучили: 9 одиниць вогнепальної зброї (2 обрізи мисливської рушниці; 1 гвинтівка; 5 одиниць саморобної вогнепальної зброї, 1 автомат АКСУ) та більше двох кілограмів вибухівки і 6 гранат.
Поліція попереджає, що в разі виявлення правоохоронцями нелегальної зброї або вибухових речовин чи боєприпасів порушниках закону загрожує до семи років позбавлення волі. Про це говорить стаття 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами). А носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк до трьох років.
Проте в цій же статті в її третій частині зазначено, що добровільна здача зброї звільняє громадян від кримінального покарання.

Advertisements