На Менщині активізувалися шахраїв

шахраї

Керівництво Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області вкрай стурбоване численними фактами шахрайських дій у відношенні жителів Менщини. Попри регулярні застереження та роз’яснення з боку міліції, проблема залишається надзвичайно гострою.
Дедалі частішають факти скоєння так званих Інтернет-шахрайств. Заволодіння грошима потерпілих переважно відбувається під приводом внесення платежів за товари, придбані через мережу Інтернет. Продавець пропонує потенційному покупцеві перерахувати всю суму або ж завдаток за товар на банківську картку, після чого зникає з поля зору покупця, придбану річ не пересилає, на телефонні дзвінки не відповідає.
З іншого боку, продавці товарів через Інтернет-мережу також нерідко страждають від шахрайств. Уявний покупець під вигаданим (але дуже переконливим) приводом дізнається реквізити банківської картки продавця, після чого заволодіває всіма грошима з рахунку.
Особливо хочу застерегти щодо подальшої активізації нового виду шахрайств. Їх умовно можна назвати «банківськими».
Обробка жертви «банківського» шахрая відбувається за усталеним сценарієм. На мобільний телефон потерпілого телефонують. Жіночка приємним голосом представляється працівником банку і уточнює, чи користується абонент кредитною карткою її банку. Почувши ствердну відповідь, жінка починає пропонувати різноманітні «пільги» — збільшення кредитного ліміту коштів за карткою або зменшення кредитної ставки. Тривале умовляння нерідко спрацьовує на користь аферистки. Довірлива жертва надає всі реквізити кредитної картки для проведення необхідної операції. За кілька хвилин після цього потерпілий отримує SMS-повідомлення, що з його рахунку зняті гроші.
Також звертаю вашу увагу, що зберігає актуальність тема так званих «телефонних» шахрайств. Це раптові, найчастіше нічні, дзвінки громадянам з повідомленнями про те, що їхній родич затриманий міліцією або потрапив у лікарню. Шахрай пропонує «вирішити питання» або повідомляє про потребу термінової хірургічної операції, для чого слід дуже швидко передати значні кошти. З цією метою використовується банківський переказ, поповнення рахунку мобільного телефону або вручення конверту з готівкою кур’єру. В багатьох випадках потерпілі слухняно виконують вимоги шахрая, міркуючи лише про порятунок рідної людини. І тільки згодом здогадуються перевірити інформацію про нещастя. Тоді й випливає правда: довірливих людей ошукали, а родич не потрапляв ні в яку халепу. Ця досить примітивна схема шахрайства досі продовжує працювати і збагачувати злочинців.
Тому правоохоронці закликають бути уважними та обережними, не довіряти першому-ліпшому телефонному «добродію». Перевіряйте інформацію, отриману по телефону, будь-якими іншими способами з альтернативних джерел. Ніколи не надавайте телефонним співрозмовникам реквізитів своїх банківських карток. І, звичайно ж, намагайтеся всіляко уникати контактів з вуличними ворожками, а також не допускати подібних осіб у своє житло.
Якщо виникла вагома підозра, що Вас намагаються ошукати, негайно телефонуйте до міліції за номерами 2-15-63 або «102». Тоді ви убезпечите себе від неприємностей, а правоохоронцям полегшите затримання зловмисників.

Advertisements