За посів і вирощування маку настає відповідальність

   З метою профілактики незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення незаконних посівів снодійного маку та конопель , запобігання фактам незаконної  заготівлі наркотичної сировини та її транспортування в період травня місяця по вересень місяць 2019 року на території району проводиться оперативно-профілактична операція «Мак-2019».

            Як тільки висною прогріває сонечко деякі громадяни починають висаджувати на своїх присадибних ділянках гарні рослини, назва яким снодійний мак,  з якого потім виготовляють сильнодіючі, наркотичні, отруйні речовини. Для кого вона потрібна , щоб пекти смачні пиріжки , а інші особи свідомо вирощують цю рослину з метою збуту для отримання “легкого прибутку”. Тому вирощувати у себе на присадибній ділянці чи на власному полі снодійний мак чи конопель, навіть для пиріжків категорично заборонено.

           Працівники поліції постійно ведуть боротьбу із особами, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати. Під час операції будуть проводиться обстеження присадибних ділянок на предмет незаконних посівів маку чи конопель, а винні будуть притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства.

         Сьогодення наркотики – є страшна біда нашого суспільства , особливо для молоді , яка навіть і не думає чи варто калічити своє життя? Щоб застерегти громадян від необдуманого кроку попереджаємо , якщо працівники поліції виявлять наркотичні рослини то громадяни несуть адміністративну та кримінальну відповідальність , а саме :

Так, за виявлення на присадибній чи дачній ділянці:

до 100 рослин маку або до 10 конопель — адмінвідповідальність за ст. 106 КУпАП (від вісімнадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуванних наркомісних рослин);

від 100 до 500 рослин маку або від 10 до 50 конопель — кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (штраф, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років);

понад 500 рослин маку або понад 50 конопель —  кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (від 3 до 7 років позбавлення волі).

Стаття 106-1 КУпАП (Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки) передбачає), невжиття заходів щодо забезпечення встановленого режиму охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць зберігання і переробки врожаю цих культур, а так само невжиття заходів щодо знищення післяжнивних залишків чи відходів виробництва, що містять наркотичні речовини, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку — тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб — від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          Тому керівництво Менського району звертається до населення району. Шановні власники присадибних ділянок , керівники господарств та земельних наділів у випадку виявлення на вашій території посівів маку чи конопель негайно їх знищуйте щоб незнайшлось охочих збирати небезпечний урожай!